ІНСТРУКЦІЯ для медичного препарату БРОНХИПРЕТ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

БРОНХИПРЕТ®

(BRONCHIPRET ®)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина, світло-коричневого кольору. Запах ароматний, на смак — солодка; склад:100 г сиропу містять

екстракту рідкого трави чебрецю (Herba Thymi vulgaris) 15,00 г; екстракту рідкого з листків плюща (Hederae helicis) 1,50 г;

Сироп містить 7 об/% спирту етилового.

допоміжні речовини: мальтитний сироп, калію сорбат, кислоти лимонної моногідрат, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують для лікування кашлюта застудних захворювань. АТСкод R05C А 10.

Фармакологічні властивості. Рослинні компоненти, що входять до складу препарату мають комплексну активність, яка виявляється у секретолітичній ібронхоспазмолітичній та частково протимікробній дії.

Фармакодинамика. Ефірні олії та флавоноїди трави чебрецю мають бронхоспазмолітичну і секретолітичну дію. Сапоніни з листків плюща також викликають секретолітичний ефект. Крім того препарати з листків плюща виявляютьспазмолітичну дію на гладку мускулатуру і значно зменшують бронхоконстрикцію. Також був підтверджений антибактеріальний ефект препарату, зумовлений властивостями екстракту плюща та тимоловим компонентом ефірної олії з трави чебрецю.

Сапоніни плюща мають досить низький показник резорбції. Флавоноїди траві чебрецю (наприклад апігенін, лютеолін) розщеплюються кишковою флорою та добре всмоктуються в кров і виділяються або в незміненому вигляді, або у вигляді метаболітів головним чином нирками. Тимол виділяється переважно через легені.

Показання для застосування Для лікування захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем та утворенням мокротиння, при гострому і/або хронічному бронхітах.

Спосіб застосування та дози.Якщо немає інших рекомендацій, препарат приймають 3 рази на день в дозах наведених в таблиці відповідно віку та ваги:

Вік: Вага (кг) Дози (крапли)
немовлята до 12 місяців Д& Ю по 10-16 крапель
1-2 ІОгДЬ 17
2-3 12-13 Г 20
3-4 14-15 23
4-5 16-18 26
5-6 19-20 29
6-7 21-23 32
7-8 24-25 35
8-9 26-28 38
9-Ю 29-31 41
10-11 32-34 44
12-13 38-39 50

Якщо вага дитини, віком понад 1рік, значно відрізняється від вказаного в даної вікової категорії, то застосування препарату має бути зорієнтовано на дійсну вагу пацієнту.

Якщо вага дитини відома, рахують таким чином: 1 крапля на кг ваги +10 крапель (наприклад дитина вагою 20кг: 20 +10=30 крапель). Якщо вага невідома, то діти віком 1-2 роки приймають 17крапель, а дітям старше рахують так — 17 крапель + 3 краплі на кожен додатковий рік життя (наприклад дитина віком 3 роки: 17+3=20 крапель; 6 років: 17+12=29).

За допомогою мірного стаканчика:

Вік Дози (3 рази на день)
Немовлята до 12 місяців 1,1 мл
Діти до 2 років 2,2 мл
Діти до 6 років 3,2 мл
Діти шкільного віку до 12 років 4,3 мл
Підлітки з 12 років та дорослі 5,4 мл

Нерозведений сироп рекомендується запивати невеликою кількістю рідини (водою, соком або чаєм), у дітей до 6 років необхідну кількість крапель треба розвести в 1 столовій ложці рідини.

Побічна дія. Побічні ефекти не відомі.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Передозування. При прийомі великих доз препарату, що значно перевищують рекомендовану, можливі шлункові розлади, блювання і діарея.

Особливості застосування. У періоди вагітності та годування груддю препарат слід

використовувати тільки за призначенням лікаря.

Перед вживанням сироп слід збовтувати. Під час зберігання можливо незначне помутніння: це — не впливає на ефективність препарату.

Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та працювати з механізмами.

Примітка для хворих надіабет. Не містить цукру. Можливо застосовування хворими на діабет,

тому що доза для прийом умістить менше 0,03 одиниці заміщення вуглеводів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія з іншими лікарськими засобами не спостерігалася. Можлива комбінація з антибактеріальними лікарськими засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від діїсвітла місці, при температурі не вище 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Термін придатності — 3 роки. Не використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Відкритий флакон можна використовувати протягом 6 місяців.

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату БРОНХИПРЕТ® (BRONCHIPRET ®) Загальна характеристика: основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина, світло-коричневого кольору. Запах ароматний, на смак …